Loading component...

Jan Dirk Huijser van Reenen met zijn prijs tijdens het European Cocktail Championship

Jan Dirk Huijser van Reenen wint EK Cocktail op Cyprus

Aangeboden door: Horecava

Jan Dirk Huijser van Reenen uit Weert, winnaar van het NK Cocktail tijdens Horecava, heeft zich gekroond tot Europees kampioen tijdens de European Cocktail Championships op Cyprus. Dit jaarlijks terugkerende kampioenschap wordt georganiseerd door de International Bartender Association (IBA) in samenwerking met de Cyprus Bartender Association (CYBA). 

Jan Dirk overtuigt met presentatie

Het was Jan Dirk zijn eerste optreden op een internationaal podium. Toch wist hij direct te overtuigen. Als laatste deelnemer van de finale trok hij de aandacht volledig naar zich toe. Met een krachtig en meeslepend verhaal over balans nam hij het publiek zichtbaar mee in zijn presentatie, waarbij inhoud en emotie naadloos samenkwamen. Hij pakte hiermee niet alleen de Europese titel, maar ook de Presentation Award.

Het onderscheid tussen Jan Dirk en de rest van de deelnemers zat hem vooral in een performance die vakmanschap, precisie en passie combineerde. Zijn sterke technische uitvoering, verfijnde techniek en zelfverzekerde uitstraling zorgden ervoor dat hij niet alleen de jury wist te imponeren, maar ook het publiek van begin tot eind wist te boeien.

De winnende cocktail 'Yin & Yang'

Jan Dirk presenteerde zijn longdrinkcreatie “Yin & Yang”, een uitgebalanceerd en innovatief recept dat perfect aansloot bij zijn verhaal en performance. De cocktail kenmerkt zich door een harmonie tussen frisse, kruidige en fruitige elementen, waarbij contrast en balans centraal staan. 

Longdrinkreceptuur – Yin & Yang

Ingrediënten:

  • 4.0 cl Diplomatico Mantuano
  • 1.5 cl Monin Cherry Blossom
  • 1.0 cl Fresh Lime Juice
  • 2.5 cl Paragon Timur Berry Cordial
  • 0.75 cl Bénédictine
  • 6.0 cl Double Dutch Cucumber & Watermelon

Garnering: Laurierblad, appel, bananenblad, sinaasappel en eetbare bloesem
Methode: Shake

De combinatie van smaken, storytelling en presentatie onderstrepen Jan Dirks signatuur als bartender: creatief, technisch sterk en met oog voor detail. Met zijn Europese titel en extra onderscheiding voor beste presentatie bevestigt hij zijn positie als een van de toonaangevende talenten binnen de internationale bartenderscene.

Internationele erkenning

Met dit sterke internationale debuut zet Jan Dirk niet alleen zichzelf, maar ook de Nederlandse Bartenders Club krachtig op de kaart binnen de internationale cocktailwereld. Zij zijn al jaren de drijvende kracht achter het professionaliseren van bartending in Nederland en organiseert onder ander het NK Cocktail tijdens Horecava. De winnaars van het NK vertegenwoordigen Nederland op het EK en WK, waaronder Jan Dirk. Deze Europese titel bevestigt dat die rol serieus genomen moet worden. Het niveau ligt hoog, en Nederlandse bartenders doen mee om te winnen.

Loading component...

Word gratis lid van onze community en ontvang de Horecava nieuwsbrief met video’s, interviews en de laatste trends uit de horecabranche.

Loading component...